TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Sprawdź jakość powietrza na kampusie PWr

Wydarzenia

Wydarzenia

Aktualne trendy w ochronie powietrza i klimatu - kontrola, monitoring, prognozowanie i ograniczanie emisji.

W dniach 29 czerwca - 1 lipca 2020 r. odbędzie się konferencja pt. „POL-EMIS 2020: Aktualne trendy w ochronie powietrza i klimatu - kontrola, monitoring, prognozowanie i ograniczanie emisji”.

Zakres tematyczny konferencji:

  • nowe badania nad niskoemisyjnymi: paliwami, technologiami przemysłowymi i sposobami pozyskiwania energii, w tym OZE;
  • perspektywiczne sposoby ograniczania/eliminowania emisji z niskich źródeł komunalnych i z transportu;
  • innowacyjne metody oczyszczania gazów odlotowych;
  • rozwój metod kontroli emisji i imisji;
  • perspektywiczne sposoby przeciwdziałania zmianom klimatycznym;
  • innowacyjne metody ochrony powietrza wewnętrznego;
  • rozwój metod matematycznego modelowania jakości powietrza;
  • nowe tendencje w prognozowaniu skutków zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatycznych;
  • nowe trendy w zarządzaniu jakością powietrza.

Poznanie innowacyjnych rozwiązań, struktury naukowo-badawczej kompleksu GEO-3EM oraz zaplecza naukowo-badawczego w zakresie tematyki ochrony środowiska – to tylko niektóre punkty wizyty na Politechnice Wrocławskiej krajowej grupy roboczej ds. ochrony powietrza i energetyki działającej w ramach sieci „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”.

Dwudniowa wizyta na PWr rozpocznie się 18 listopada. W jej trakcie eksperci zwiedzą nie tylko kompleks laboratoriów w budynku L-1, lecz także ocenią stan i podejmowane działania w zakresie ochrony powietrza na terenie Dolnego Śląska.

Omawiane będą również projekty naukowców PWr realizowane na Wydziale Inżynierii Środowiska, w tym m.in. „Zastosowanie innowacyjnych układów czujnikowych do oceny jakości powietrza na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej”.

Trzeciego dnia uczestnicy wizyty zapoznają się ze strukturą i rozwiązaniami zastosowanymi w kontekście ochrony powietrza i klimatu oraz optymalizacji działań w zakresie produkcji, dystrybucji i magazynowania energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł energii przez Oławski Klaster Energetyczny.

Strona korzysta z plików cookies. Są one wykorzystywane w celu jak najlepszego świadczenia usług i dostosowania strony do Państwa potrzeb.